אלטשולר שחם – חינוך פיננסי

  1. ראשי
  2. chevron_left
  3. מהלכים - מקרי בוחן
  4. chevron_left
  5. אלטשולר שחם – חינוך פיננסי

המשימה:
פנסיה היא ההשקעה המשמעותית ביותר שרוב האנשים יבצעו בחייהם, יותר מרכישת דירה. רוב האנשים מתבססים על הפנסיה בלבד לאחר גיל הפרישה, כשמטרתם האחת והיחידה היא פשוטה, לשמר את רמת החיים שהייתה להם טרם פרשו. עם זאת, רוב האנשים לא מתעסקים בפנסיה שלהם, לא בודקים, לא משווים ואפילו לא יודעים היכן מנוהלת קרן הפנסיה שלהם. המשימה הייתה ליצור שיח פנסיוני ולהעלות את המודעות לציבור הרחב בקרב הפנסיה מתוך אמונה שמי שישווה ויבדוק, יקבל לבד את ההחלטה הנכונה.

אז מה עשינו:
ביצענו סבבים של הסברה לכתבים ומערכות באמצעות אנשי המקצוע שלהם בשביל להסביר את חשיבות החיסכון הפנסיוני וכן להראות כמה תשואה ודמי ניהול משפיעים על החיסכון של אדם בגיל הפרישה. קידמנו מאמרים מקצועיים על מנת לתת כלים וידע ועודדנו את שיח התשואות החודשי בעיתונות לעבור מהשתלמות וגמל לפנסיה. ייצרנו סקרים על המודעות לחיסכון הפנסיוני וכתבות על השפעת אבטלת הקורונה על החסכונות שלנו.

התוצאה:
יש עוד דרך ארוכה עד שנגיע למצב של חינוך פיננסי נאות לילדינו בישראל אבל אין ספק שהמודעות עולה בהדרגה וההוכחה לכך היא כמות התזוזות בשוק. כמות האנשים שבאופן אקטיבי באמצעות מספר צעדים פשוטים באינטרנט מעבירים את קרן הפנסיה שלה ממקום למקום. משתמשים בכלים של משרד האוצר כדי לבדוק היכן נמצאים חסכונותיהם, הם קוראים, חוקרים, בודקים, פותחים את הדו”ח השנתי ומקבלים החלטה.

לקוח משנת 2015

תפריט