פרויקט הכניסה לעיר י-ם

  1. ראשי
  2. chevron_left
  3. ציבורי
  4. chevron_left
  5. פרויקט הכניסה לעיר י-ם
אבן פינה לפרויקט בהשקעה של מילארדים - גלובס 26_10_16

פרויקט הכניסה לעיר אשר יהפוך בשנים הקרובות לרובע עסקים מהבולטים בארץ, בהשקעה של 1.4 מיליארד ₪ יתפרש על פני שטח של כ-211 דונם וצפוי להוסיף עוד כ-40,000 אלף מקומות עבודה חדשים לבירת ישראל. רובע העסקים החדש יהיה גם מרכז התחבורה הגדול והמשולב בישראל במסגרתו תפעל רכבת מהירה, שתי רכבות קלות, נתיבי תחבורה ציבורית ופרטית ומרחב ציבורי רחב ופעיל בו יעברו מדי יום כ-100 אלף איש.
הרובע החדש יכלול מרכזי עסקים, תיירות, מלונאות, פנאי ותרבות בהשקעה כוללת של כ-10 מיליארד ₪. לפי הערכות, כ-65 אלף איש יעברו ברובע העסקים החדש מדי יום. בשטח הרובע החדש יכללו 24 מבנים מתוכם 14 גורדי שחקים שיהיו מעל 24 קומות ועוד 9 גורדי שחקים של 36 קומות. עוד במסגרת הפרויקט יורחב וישופץ מבנה בנייני האומה ויהפוך למרכז הכנסים הגדול במזרח התיכון. חברת ‘עדן’ של עיריית ירושלים מנהלת את פרויקט ‘הכניסה לעיר’ וחברת מוריה מנהלת את הפרויקט ההנדסי והתחבורתי. לאחרונה נבחר משרד האדריכלים הגרמני Topotek1 להוביל את תכנון המרחב הציבורי של הפרויקט.
העבודות הראשונות על הפרויקט החלו בשנה האחרונה כמעט ללא שום הפרעה לציבור כאשר, עבודות התשתית והתכנון פועלות בצירים מקבילים וזאת על מנת לייעל ולקצר את התהליכים. השלב הראשון שיוקם במסגרת פרויקט ‘הכניסה לעיר’, מתחיל בכריית מנהרה עבור החניון בן 5 קומות ובו 1,300 מקומות חנייה וההפרדה המפלסית לכלי רכב ברחוב שז”ר, שמטרתה לייצר מערכת משולבת בין תחבורה ציבורית, תחבורה פרטית והולכי רגל. עבודות אלו מבוצעות על ידי משרד התחבורה, רשות מקרקעי ישראל ועיריית ירושלים, באמצעות חברת ‘מוריה’

לקוח משנת 2016

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

תפריט